Kaiser Tarihi

1996
Kaiser Tekstil ve Kimyevi Ürünleri Limited Şirketi 20.09.1996 yılında Berk Öcalmaz tarafından kuruldu. Şirket, denim kimyasalları konusunda faaliyetine Alman asıllı Rotta Kimya şirketinin bayisi olarak başlamıştır.
2005
Şirket 2005 yılında yine Rotta Kimya’nın Trakya bölgesinde tekstil kimyasalları bayisi olarak faaliyette olan, Cem Özkeşkek tarafından kurulmuş olan Rogen Tekstil Kimyasalları Pazarlama Limited şirketi ile birleşmiştir.
2006
2006 yılında şirket, DyStar’ın Rotta Kimya’yı satın almasının ardından DyStar’ın Türkiye ve Orta Doğu bölgesinde yıkama ve parça boyama konusunda distribütör ve bayisi olarak iş hayatına devam etmiştir. Bu pazarda gösterdiği başarılar ile 2006 yılının sonundan itibaren Kaiser ile DyStar anlaşması güncellenmiş ve önce Asya bölgesi ve ardında da tüm dünya olarak anlaşma genişletilmiştir. Şu anda Kaiser Kimya global olarak DyStar’ın yıkama kimyasal ve boyaları konusunda distribütörü ve bayisi olarak çalışmaktadır.
2011
Dystar, sürdürülebilirlik alanındaki üstlendiği sorumluluğun bir sonucu olarak, ilk sürdürülebilirlik raporunu yayınladı. Dystar’ın global bayiisi olarak Kaiser de, sürdürülebilirlik konusunda çalışmalarına başladı. Dystar ve Kaiser, her geçen gün kendi ürünlerine daha da çevre dostu ve sürdürülebilir ürün alternatifleri üreterek bu konudaki sorumluluklarını yerine getirmeye devam etmektedir.
2014
Kaiser, 2014 yılında KaStone adlı iştiraki ile ponza taşı pazarlaması ve satış işlemlerine başlamıştır. 2016 yılında bölgesinin en büyük ve başarılı maden işletmecilerinden biriyle ortak olarak KaStone adlı iştirakinin faaliyetlerini iç piyasa ve ihracat olarak arttırmıştır. 2017 sonu itibarıyla bu sektörde de Pazar lideri olarak faaliyetlerine devam etmektedir.
2015
2015 yılında DyStar ile Kaiser arasındaki ortak çalışmalara bir yenisi ilave edilmiş ve Kaiser TAME bölgesinde DyStar’ın boya distribütörü olaraktan çalışmaya başlamıştır. Kurulan yeni teknik pazarlama ekibiyle başta Türkiye iç piyasası olmak üzere bütün bölge ülkelerde etkin olarak faaliyet göstermektedir. Aynı yıl Şirket yapısı değiştirilmiş ve Limited şirketten Anonim şirkete dönüştürülmüştür. Dünya üzerinde denim sektörünün aktif olduğu tüm ülkelerde pazarlama ve teknik servis hizmetlerine devam eden firmamız 2015 yılından beri sektöründe global olarak pazar lideridir. Kurulduğu günden beri temel hedefi müşterileriyle birlikte ortak çözümler yaratarak farklı teknik pazarlama yöntemleriyle pazara sürekli yenilikler getirmek olan firmamız bugüne kadar tüm denim ve tekstil sektöründen aldığı desteğe minnettardır ve bu destekle farklı çözümler yaratmaya devam edecektir.
2017
Kaiser Pakistan, Pakistan lokal piyasasında daha iyi hizmet vermek adına KK. Textile PVT Ltd adı ile Karaçi’de kuruldu ve satışlarına lokal olarak başladı. 2018’de INFO ile başarılı bir is ortaklığından sonra Pakistan’daki aktivitelerine devam ederek müşterilerine uzman teknik destek verip, Karaçi ve Lahor’daki depoların lojistik avantajlarını da kullanıp, hızlı servis çözümleri yaratarak faaliyetlerine devam etmektedir.
2018
2018 yılında, Kaiser ilk ve tek lokal enzim ağartma ürünü olan Lava Con NBF’yi piyasaya çıkardı. Bu inovasyon global olarak yıkama sektöründe bir dönüm noktası oldu. Lava Con NBF beraberinde yeni bir robotik kapalı sprey makinesi teknolojisini de getirmiş oldu. Lava Con NBF yıkamalarda hala önemli bir ürün olarak kullanılmaya devam etmektedir.
2020
2020 yılında, Kaiser, başka bir dönüm noktası ürün olan F-Stone’u geliştirdi. Atık problemini ortadan kaldıran F-Stone, piyasadaki en önemli sentetik taş alternatifi haline geldi. F-Stone aynı zamanda geri dönüştürülebilir olması açısından yüksek bir avantaja sahip. Günümüzde, F-Stone yıkamalarda yeri doldurulamaz bir ponza taşı alternatifi olarak kullanılmaktadır.
2022
Kaiser ikinci yurt dışı ofisi olan Kaiser Mexico’yu hayata geçirdi. Kaiser Mexico, Güney Amerika bölgesine yetenekli pazarlama ekibi ile lokal destek vermeye devam ediyor.